Інформація Новоград - Волинської місцевої прокуратури

Дитяча злочинність
Необхідно відмітити, що протягом поточного року спільно узгоджені заходи відповідних служб, які уповноважені на забезпечення зниження злочинності серед дітей на території району позитивно вплинули на результати щодо зниження рівня злочинності серед дітей в порівнянні з іншими роками та середньо обласним показником.
Протягом 2019 року неповнолітніми вчинено 2 злочини, які віднесені законодавцем до злочинів проти власності.
Аналізуючи тяжкість вчинених злочинів вчинені неповнолітніми злочини відносяться до злочинів категорії середньої тяжкості (ч.1 ст. 185 КК України) та тяжкий злочин (ч.3 ст. 185 КК України), за якими 2 неповнолітніх повідомлено про підозру, 2 кримінальних провадження направлено до суду, одне з обвинувальним актом, одне з угодою про визнання винуватості.
Аналізуючи кримінальні правопорушення, які вчинені дітьми на території району необхідно відмітити, що вчинені злочини це крадіжки чужого майна (грошових коштів та мобільного телефону). По категорії та роду занять правопорушників злочини вчинено дітьми, які не навчаються, не працюють.
Значним покращенням профілактичної роботи є відсутність вживання алкоголю, втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність. Однак, не може залишатись без уваги та реагування як відповідних служб так і органів місцевого самоврядування побутові умови, зайнятість неповнолітніх, а в даному випадку відсутність зайнятості, негативний вплив дорослого середовища, відсутність коштів та зацікавленість в легкій наживі.
Тому необхідно відповідним органам більш принципово підходити до погодження розумного часу роботи торгівельних та розважальних закладів, закладів грального бізнесу, барів та клубів, також принципово вирішувати питання щодо обмеження продажу спиртного в нічний час. А також обов’язково з’ясовувати причини та умови, які сприяли протиправній поведінці дітей (виховній та соціальній ролі сім’ї, освіти, громадськості) з урахуванням вікових, соціально-психологічних особливостей їх розвитку щоб зменшити кількість дітей в яуих проблеми із законом.
Звертати увагу на дітей, які не контрольовані батьками, мають девіантну поведінку, не працюють, не навчаються щодо сприяння у влаштуванні на роботу, залученні до інших робіт, оздоровленні з метою зайнятості дитини в оточуючому середовищі з метою зменшення ризиків до вчинення злочинів, що не може не дати позитивний результат та зменшення злочинності серед неповнолітніх.
 
Прокурор Новоград-Волинської місцевої прокуратури
радник юстиції                                                                                   Л. Сьомко
Ви тут: Головна Новини Інформація Новоград - Волинської місцевої прокуратури