Для кого строк для прийняття спадщини не застосовується

До Ємільчинського бюро правової допомоги звернувся Іван Терещук (ім’я та прізвище змінені з етичних міркувань – прим. автора). Чоловіка цікавило, для кого шестимісячний строк для прийняття спадщини не застосовується. Консультацію з даного питання надала фахівчиня Ємільчинського бюро правової допомоги Новоград-Волинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Відповідно до ч.1 ст.1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.
Відповідно до ч.1 ст.1270 ЦК України, для   прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Вищевказаний строк не застосовується до наступної категорії спадкоємців:
- малолітні спадкоємці;
- неповнолітні спадкоємці;
- недієздатні особи;
- особи цивільна дієздатність яких обмежена;
- особи, які в день смерті спадкодавця проживали разом з ним в одному домоволодінні чи у квартирі.
Якщо спадкоємець належить хоча б до однієї із цих категорій то вважається таким, що прийняв спадщину і може звернутися до нотаріуса із письмовою заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину у будь-який час після спливу шести місяців з часу відкриття спадщини.
Маєте правові проблеми — звертайтесь за юридичною консультацією до відділу “Ємільчинське бюро правової допомоги” Новоград-Волинського місцевого центру з надання БВПД за адресою смт. Ємільчине вул. Соборна 18, каб. 107, або за телефоном (041-49) 4-34-79.
Ви тут: Головна Новини Для кого строк для прийняття спадщини не застосовується