Інформаційні новини

До Ємільчинського бюро правової допомоги звернулася Ірина Іващенко (ім’я та прізвище змінені з етичних міркувань – прим. автора). Жінка втратила паспорт громадянки України та просила роз’яснити процедуру його відновлення. Консультацію з даного питання надала фахівчиня Ємільчинського бюро правової допомоги Новоград-Волинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
У випадку крадіжки паспорта необхідно звернутися до поліції і подати заяву про викрадення. Це потрібно для того, аби у разі, якщо за вкраденим паспортом були здійснені шахрайські дії (наприклад, укладено кредитний договір або оформлена купівля-продаж), можна було довести той факт, що особа до цього не мала ніякого відношення, і визнати ці угоди через суд недійсними.
Щоб уникнути непередбачуваних труднощів, варто не зволікати із зверненням у відділення міграційної служби у своєму місті чи районі (ЦНАПу).
Як оформити паспорт замість втраченого або викраденого? Зібрати необхідні документи:
-         заява про втрату паспорта встановленого зразка;
-         витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань (у разі викрадення паспорта на території України);
-         платіжний документ, що підтверджує сплату державного мита;
-         довідка про місце проживання;
-         свідоцтво про народження дітей (за наявності);
-         свідоцтво про шлюб, розірвання шлюбу (за наявності);
-        звернутися до територіального підрозділу ДМС України за зареєстрованим місцем проживання, або до відповідного центру надання адміністративних послуг (ЦНАП), центру обслуговування «Паспортний сервіс» ДП «Документ». отримати паспорт у місці, де подавалася заява.
Термін розгляду заяви.
Не пізніше ніж через 20 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети для його отримання. Не пізніше ніж через 10 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети для його термінового отримання. У випадках проведення під час оформлення процедури встановлення особи строк оформлення паспорта продовжується до 2 місяців.
Маєте правові проблеми — звертайтесь за юридичною консультацією до відділу “Ємільчинське бюро правової допомоги” Новоград-Волинського місцевого центру з надання БВПД за адресою смт. Ємільчине вул. Соборна 18, каб. 107, або за телефоном (041-49) 4-34-79.
Ви тут: Головна Новини Інформаційні новини