Інформація Новоград - Волинської місцевої прокуратури

Кримінальна відповідальність за знищення лісів!!!
     Відповідно до змін, внесених в 2019 році до ст. 246 КК України "Незаконна порубка лісів", кримінальна відповідальність за знищення лісів  може настати після заподіяння істотної шкоди на суму від 20 тис. грн.
      Так, в січні 2020 року завдяки принциповій позиції процесуальних керівників Новоград-Волинської місцевої прокуратури щодо злочинів у сфері лісокористування здійснено досудове розслідування кримінального правопорушення за фактом незаконної порубки дерев породи дуб, скоєної жителями Рівненської області на території Ємільчинського району та скеровано до суду обвинувальний акт.
      За версією слідства, троє жителів міста Сарни Рівненської області, за попередньою змовою, прибувши 09.10.2019 на автомобілі марки «MERCEDES-BENZ» на територію державного підприємства «Ємільчинське лісове господарство», незаконно, без спеціального дозволу, за допомогою власних бензопил зрізали 2 дерева породи дуб.
       У подальшому, розкряжувавши дерева, завантажили 9 колод дубу до свого автомобіля для вивезення із лісництва та використання у власних потребах, спричинивши шкоду лісу  майже на 40 тис грн.
     Дані особи були зупинені при спробі залишити місце вчинення злочину працівниками ДП «Ємільчинське лісове господарство» та правоохоронцями Ємільчинського відділення поліції.
     Наразі обвинувальний акт у кримінальному провадженні за ч. 2 ст. 246 КК України (незаконна порубка лісу, яка заподіяла істотної шкоди, вчинена за попередньою змовою групою осіб) перебуває на розгляді Ємільчинського районного суду.
      Санкцією зазначеної статті передбачено покарання у виді обмеження волі на строк від трьох до п’яти років або позбавлення волі на той самий строк.
 
Ви тут: Головна Районна рада Структура Інформація Новоград - Волинської місцевої прокуратури