Місцеві вибори 2020: стартувала виборча кампанія.

В Україні 5 вересня офіційно стартувала виборча кампанія на місцевих виборах, призначених на 25 жовтня.
Протягом 50 днів відбуватиметься поетапна підготовка, проведення голосування та підбиття підсумків виборів. Згідно з календарним планом Центральної виборчої комісії заплановано такі етапи:
  • подання до ЦВК копій рішень керівних органів партій про участь у виборах їх місцевих організацій - до 6 вересня;
  • висування кандидатів на посади голів рад населених пунктів, кандидатів в депутати - 15-24 вересня;
  • оприлюднення відомостей про реєстрацію кандидатів - до 2 жовтня;
  • початок передвиборної агітації - з наступного дня після ухвалення рішення про реєстрацію кандидата;
  • відправка запрошень виборцям - до 15 жовтня;
  • день голосування - 25 жовтня;
  • оголошення результатів - 3-6 листопада.
Цього року вибори відбуватимуться за новим Виборчим кодексом, що враховує нову територіальну основу України. Зокрема, на Житомирщині замість 23-х районів утворено 4 райони, до рад яких обиратимуть депутатів.
Під час виборів буде враховано кількісний аспект – залежно від кількості виборців у громаді виборчий процес матиме особливості.
У територіальних громадах з кількістю виборців у 10 тисяч депутатів сільської, селищної, міської ради обиратимуть за мажоритарною системою в багатомандатних виборчих округах. У кожному такому окрузі при цьому може бути обрано не менше двох і не більше чотирьох депутатів.
У територіальних громадах з кількістю виборців 10 тисяч і більше депутатів обиратимуть за системою пропорційного представництва за відкритими виборчими списками місцевих організацій політичних партій у територіальних виборчих округах, на які поділяється єдиний багатомандатний виборчий округ.
В бюлетенях буде вказано не лише партії, але й список кандидатів від кожної політичної сили, за яких також можна віддати голос.
Ще одна особливість – дотримання гендерної рівності: не менше 40% представників однієї статі в списку партії, тобто серед 5 кандидатів має бути щонайменше дві жінки.
Ви тут: Головна Районна рада Структура Місцеві вибори 2020: стартувала виборча кампанія.